Про мене

 

Мірошниченко Анатолій Миколайович

_MG_9546_2

Доктор юридичних наук, професор кафедри земельного та аграрного права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Член Вищої ради юстиції.

У 1999 році закінчив юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціалізацією «Земельне та екологічне право» (магістр, диплом з відзнакою).

З 1999 року – асистент кафедри трудового, земельного та екологічного права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У 2004 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеню кандидата юридичних наук, тема дисертації «Нормування як засіб правового регулювання земельних відносин» (спеціальність 12.00.06).

З 2005 року – доцент тієї ж кафедри.

У 2010 році захистив докторську дисертацію на тему "Колізії у правовому регулюванні земельних відносин в Україні".
У 2011 році призначений завідувачем кафедри земельного та аграрного права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
У 2012 році обраний професором, а згодом - завідувачем тієї ж кафедри.


У 2015 році призначений членом Вищої ради юстиції.

 

Публікації. Автор більш як 70 наукових праць. Основні:

  • Земельний кодекс України з постатейними матеріалами: Збірник нормативно-правових актів та матеріалів судової практики: За станом нормативно-правових актів та актів органів судової влади на 1 лютого 2007 року / Упорядник А.М. Мірошниченко. Науковий редактор В.В. Носік. – К.: Фізична особа – суб’єкт видавничої справи Романчук Р.С., 2007. – 720 с.;
  • Земельне право України: Навчальний посібник. - К.: Інститут законодавства Верховної Ради України, 2007. – 432 с.;
  • Мірошниченко А.М., Марусенко Р.І. Науково-практичний коментар Земельного кодексу України. – К.: Алерта; Центр учбової літератури, 2011. - 520 с.
  • Мірошниченко А.М. Колізії в правовому регулюванні земельних відносин в Україні: Монографія. - К.: Алерта: КНТ: ЦУЛ, 2009. - 268 с.
  • Мірошниченко А.М. Земельне право України: Підручник. – К.: Алерта; Центр учбової літератури, 2011. – 680 с.

Перелік та тексти інших публікацій див. у розділі "Публікації".

Читаю лекційні курси з предметів: «Земельне право», «Екологічне право», «Договори оренди землі», «Проблеми реалізації права власності на землю», «Актуальні проблеми реформування земельних правовідносин» та ін.

 

Законопроектна робота. Брав участь у підготовці численних нормативних актів, у т.ч. Закону України «Про цивільну відповідальність за ядерну шкоду та її фінансове забезпечення» (ухвалений Верховною Радою України 13.12.2001), проектів Законів України «Про ринок земель», «Про земельні сервітути», “Про речові права на чужі земельні ділянки», «Про формування об’єктів нерухомого майна», проекту Аграрного кодексу України. Брав участь у підготовці змін до Законів України «Про електроенергетику», «Про природні монополії», проектів постанов Кабінету Міністрів України з різних питань регулювання Оптового ринку електричної енергії в України, регулювання відносин із здійснення страхування цивільної відповідальності за ядерну шкоду, порядку зміни цільового призначення земельних ділянок, правового режиму земельних ділянок прибудинкових територій, реєстрації речових прав на земельні ділянки, та ін.

 

Активно співпрацюю з Благодійною організацією «Центр комерційного права». Так, у співпраці із фахівцями Центру (насамперед, Ю.Ю. Поповим) брав участь у підготовці проектів законів «Про аукціони» (р.н. 7002), «Про державно-приватне партнерство» (ухвалений 01.07.2010 з урахуванням деяких пропозицій, поданих Центром), «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» (щодо приведення у відповідність до Конституції України) (р.н. 5007), «Про внесення змін до законодавчих актів України з питань розмежування земель державної та комунальної власності», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедур набуття прав на земельні ділянки», «Про нормативно-правові акти» (р.н. 7409-1) та ін.


 

Сфера наукових досліджень: нормування як засіб правового регулювання земельних відносин, правове регулювання земельно-орендних відносин, проблеми реалізації права власності на землю, кодифікація земельного законодавства, вирішення колізій у законодавстві.

 

Інше. Консультант комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, член науково-експертної ради Держземагентства України.

Нагороджений Премією НАН України для студентів вищих учбових закладів (1999) за роботу «Правове становище селянських (фермерських) господарств», Премією НАН України для молодих науковців за цикл робіт у галузі земельного права (2009), відзнакою НАН Україні для молодих вчених «Талант, натхнення, праця» (2009), іменною стипендією Верховної Ради України на 2012 рік для найталановитіших молодих вчених (2011).

 

Хобі: www.greenideas.com.ua

Контакти: mirosh (et) univ.kiev.ua