Офіційне оприлюднення нормативних актів: друкований варіант проти електронного

Криза – саме той час, коли треба відмовитися від безглуздих державних витрат, які здійснюються просто «за інерцією». До таких витрат я б відніс витрати на офіційне оприлюднення нормативно-правових актів у різного роду друкованих виданнях. Таке оприлюднення давно втратило будь-яке практичне значення – набагато зручніше і незрівнянно дешевше оприлюднювати в мережі Інтернет. Саме мережею Інтернет насправді сьогодні практично завжди користуються при пошуку правової інформації і фахівці-юристи, і «пересічні громадяни».

Вимога оприлюднення нормативно-правових актів в певних «друкованих» виданнях сьогодні випливає насамперед із низки підзаконних нормативно-правових актів всупереч вимогам ст.57 Конституції України, яка вимагає доведення актів до відома населення «в порядку, встановленому законом» (невиконання чого, до речі, має тягнути нечинність актів) – детальніше про це тут. Отже, оптимальним рішенням проблеми є прийняття закону, який би визначив процедуру «доведення до відома населення нормативно-правових актів» шляхом їх публікації у мережі Інтернет. Такий закон свого часу було розроблено Центром комерційного права і навіть внесено до парламенту н.д. К. Ляпіною (р.н.7409-1 від 15.10.2010). Вважаю, що у Верховній Раді нового скликання варто було б реанімувати цю ініціативу.

Втім, поки закон не прийнято, ніщо не заважає оперативно змінити відповідні підзаконні акти і відмовитися від "друкованого" офіційного оприлюднення.

UPDATE: у Верховній Раді України VIII скликання зареєстровано законопроект № 2256а від 03.07.2015 -  доопрацьована версія проекту № 7409. Дякую народним депутатам, що підтримали ініціативу, і особисто Івано Крульку, який був головною рушійною силою у цьому процесі. В добру путь!